Den finananční gramotnosti

Školíme | 4.4.2019

KARIÉRNÍ PORADENSTVÍ NA ŠKOLE. TO CHCEŠ

Už čtvrtým rokem finančnímu poradci Janu Frantíkovi perfektně klape spolupráce s Jihočeskou univerzitou v Českých Budějovicích. Vyučuje vlastní předmět kariérní poradenství a rozjíždí další.
KARIÉRNÍ PORADENSTVÍ NA ŠKOLE. TO CHCEŠ
Když bratři Frantíkovi na univerzitě v ČB před čtyřmi roky začínali, takový úspěch možná ani nečekali. Vyučují svůj vlastní předmět kariérní poradenství a rýsuje se i spolupráce se studentskými spolky. „Díky dobrým zpětným vazbám se mi začaly ozývat také studentské spolky, a co mě opravdu těší, je, že přišla možnost stát se partnerem studijního programu, kde bychom měli pod kontrolou předmět kariérní poradenství a současně bychom mohli rozjet nový předmět osobní a rodinné finance,“ říká Jan Frantík, který po čase celou „agendu“ převzal.

Nezapadni v davu
Předmět kariérní poradenství se zaměřuje na konkrétní témata, která vedou k úspěchu na trhu práce. Na hodinách se proto řeší otázky typu: jak mít zpracovaný životopis, jak uspět u pohovoru nebo jak se posouvat kupředu. Cílem je, aby studenti věděli, kam po škole. „Předmět je volitelný, proto se nám hlásí pouze studenti, kteří tam chodit skutečně chtějí. Vidí zde příležitost naučit se něco nového a užitečného,“ popisuje Jan.

Pro zpestření Jan domlouvá zajímavé hosty z řad úspěšných podnikatelů i firem v regionu a těm nejlepším studentům zprostředkuje individuální sezení s psycholožkou, která jim poskytne zpětnou vazbu ohledně jejich osobnosti. Aktuálně se pokouší se studentským spolkem JČU získat motivátora Pavla Morice a pro celou JČU Jana Mühlfeita.