Marcela Střelcová

Jihomoravský kraj

Ing. Marcela Střelcová vystudovala Ekonomicko-správní fakultu Masarykovy univerzity v Brně se zaměřením na finanční podnikání. V oboru rodinného a firemního finančního plánování pracuje již deset let, nyní pod hlavičkou společnosti Partners Financial Services, a.s. na pozici Executive Manager.   Aktivně se věnuje školením hry Finanční svoboda, Jak efektivně plánovat své finance či řadě seminářů v rámci výuky spolupracovníků, klientů či zaměstnanců pod hlavičkou projektu zvyšování finanční gramotnosti. V rámci této oblasti je i lektorkou kurzů www.nenechsedojit.cz a www.denfinancnigramotnosti.cz, které zdarma vzdělávají zájemce v oblasti financí. Pod její taktovkou se lidé mohou seznámit zejména s problematikou financování bydlení a oblastí rodinného finančního plánování (přičemž se soustředí především na období čerpání peněžité pomoci v mateřství a rodičovského příspěvku).   Při své práci finančního poradce se věnuje mimo jiné optimalizaci a rozvoji zaměstnaneckých benefitů ve finanční oblasti s cílem zvýšit výhodnost těchto programů jak pro zaměstnavatele, tak pro zaměstnance. S firmami se snaží rozvíjet povědomí jejich zaměstnanců o finančním trhu a o správném nakládání s penězi.   Dále je také spoluautorkou knity Jak ovládnout své peníze a aktivně spolupracuje také s několika českými médii (např. Economia apod.). Mohli jste ji vidět v pořadu Zkroťte své peníze na aktualne.tv.

Přehled školitelů

Václav Valášek

Praha, Trutnovsko a Podkrkonoší

finanční poradce Partners od roku 2007 školitel DFG od roku 2012 Pro Václava Valáška (*1984) se stalo finanční poradenství alfou a omegou v roce 2007. Radami od něj nepohrdne nikdo, kdo chce mít své finance pevně v rukou. Často a rád se zapojuje do diskusí, kde se nebojí vyjádřit vlastní názor, publikuje v médiích a podílí se na přípravě knihy Finanční plánování. Je držitelem prestižního certifikátu European Financial AdvisorTM (€FATM). Finančnímu poradenství se věnuje zejména v oblasti Trutnovska a Podkrkonoší a také Prahy. Je školitelem projektů Den finanční gramotnosti a Nenech se dojit (www.nenechsedojit.cz).

Přehled školitelů

Romana Vášová

Praha a Středočeský kraj

finanční poradkyně Partners od roku 2007 školitelka DFG od roku 2012 Ve financích podniká od roku 2006 nejenom jako finanční poradce, ale i vedoucí pracovník, který školí a učí. Proto se rozhodla uplatnit zkušenosti se vzděláváním dospělých i na vzdělávání dětí a zapojit se tak do projektu Den finanční gramotnosti. Zaměřuje na poslední ročníky základních a středních škol v Praze a Středočeském kraji a snaží se předávat základní znalosti a zkušenosti hospodaření s penězi a jejich plánování.

Přehled školitelů

Lukáš Koziel

Moravskoslezský kraj

finanční poradce Partners od roku 2011 školitel DFG od roku 2013 Vystudoval Elektrotechnickou fakultu na VŠB v Ostravě. I když má vystudovaný obor elektra, nikdy přímo v oboru nestudoval. Nebylo tedy třeba moc času (cca 3) v zaměstnání, aby ho neoslovila společnost Partners. Zde funguje od roku 2011. Ze začátku to vnímal pouze čistě jako poradenství, ale vzhledem k tomu, že rád školí a předává své znalosti a zkušenosti dál, zapojil se do Dne finanční gramotnosti. Půsbí v Moravskoslezském kraji, kde kromě finanční gramotnosti školí, respektive je průvodcem hrou Finanční svoboda. Baví ho ukazovat lidem jiný pohled na finance - ať už školením DFG nebo Finanční svobody a ještě se u toho mohou i pobavit.:-)

Přehled školitelů

Alena Středová

Praha a Trutnovsko

finanční poradkyně Partners od roku 2009 školitelka DFG od roku 2012 Alena Středová (*1983) je absolventkou tří oborů na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity v Brně. Ve finančním poradenství a plánování působí od roku 2009, věnuje se klientele a vedení týmu konzultantů především na Trutnovsku a v Praze. Je držitelkou prestižního evropského certifikátu European Financial AdvisorTM (€FATM). Je členkou Etického výboru Partners, lektorkou pro oblast produktů a tvorby finančního plánu pro koncipienty franšíz Partners a školitelkou projektu Den finanční gramotnosti.

Přehled školitelů

Marcela Anderlová

Královehradecký a Jihočeský kraj

Vystudovaná textilní inženýrka se financím věnuje již 6 let. Vzdělání je jejím koníčkem. finanční poradkyně Partners od roku 2011 školitelka DFG od roku 2012 Vystudovaná textilní inženýrka Marcela Anderlová (*1986) přišla na chuť podnikání ve financích v roce 2011. Jejím velkým koníčkem je vzdělávání, proto se bez váhání v květnu 2012 vrhla do školení finanční gramotnosti na základních a středních školách. Své zkušenosti předává studentům i dospělým v Královehradeckém a nově také v Jihočeském kraji. Den finanční gramotnosti pro ni představuje možnost, jak se podělit o své poznatky s laickou veřejností jakéhokoliv věku.

Přehled školitelů

Vladimír Kerič

Ústecký kraj

finanční poradce Partners od roku 2010 školitel DFG od roku 2013 Vladimír Kerič je ve financích od roku 2010, školení finanční gramotnosti zatím pouze základní školy, nyní v jednání firmy a střední školy. Je držitem bronzového certifikátu. Školení bere jako veliký nástroj na vybudování jména ve svém kraji, také to ho to posouvá v prezentačních dovednostech a osobnostním růstu. Velice chválí tento projekt. Do budoucna má za cíl zlatý certifikát, možná i platinový pokud bude.

Přehled školitelů

Šárka Škařupová

Olomoucký kraj

finanční poradkyně Partners od roku 2009 školitelka DFG od roku 2012 Šárka Škařupová je týmovou manažerkou společnosti Partners Financial Services,a.s. S týmem působí v rodném městě, Hranicích na Moravě. Za čtyři roky praxe působení v Partners zjistila, že je velmi důležité vzdělávat všechny okolo nás. Když se jí naskytla možnost vzdělávat budoucí generace, neváhala ani chvilku a do projektu se přihlásila. Oslovila školy z jejího regionu a domluvila se na odškolení všech lekcí. Zájem ze strany škol byl opravdu nečekaný. Ze sedmi osobně oslovených škol se v šesti školách vyučovaly lekce finanční gramotnosti, z toho jedna střední škola. Celkem bylo v jejím regionu odškoleno přes 40 lekcí v několika třídách po 20 až 30 žácích. Vzdělání tedy dostalo kolem 150 žáků a asi 10 kantorů.

Přehled školitelů

Jitka Šimková

Vysočina

finanční poradkyně Partners od roku 2009 školitelka DFG od roku 2013 Vystudovala ekonomicko – správní fakultu v Brně se zaměřením na peněžnictví a finanční podnikání. Během studií působila postupně ve dvou leasingových společnostech na plný úvazek na pozici back-office. Od roku 2009 je ve společnosti Partners. Zde považuje za velkou výzvu vzdělávání studentů i dospělých v oblasti financí, zejména správné tvorby finančního plánu a rodinného rozpočtu. Jitka říká, že moc fajn vidět, jak lidé touží po informacích a jak se aktivně zapojují. Díky školením v rámci projektu Den finanční gramotnosti se lidem krátí trnitá cesta za jejich finanční nezávislostí a to jí velmi baví. Je také ráda, že může své zkušenosti předat dále.

Přehled školitelů

Milan Maška

Jihomoravský kraj a Olomoucký kraj

finanční poradce Partners od roku 2009 školitel DFG od roku 2012 Vystudovaný právník Milan Maška (*1956) se finančním poradenstvím a plánováním rodinných financí zabývá od roku 2009. Školením předává své dlouholeté praktické zkušenosti, zejména se zaměřením na výklad smluvních ujednání  pojistných a úvěrových smluv. Zvyšování finanční gramotnosti občanů Jihomoravského a Olomouckého kraje, zejména studentů, bere jako svůj vklad příštím generacím. Je odborníkem na oblast financování bydlení, penzí, bankovních služeb a zabezpečení životního standardu. Aktivně se zapojil do projektu Den finanční gramotnosti a veřejných seminářů s tématikou důchodové reformy.

Přehled školitelů

Karel

Olomoucký kraj

finanční poradce Partners od roku 2011 školitel DFG od roku 2012 Karel Vitámvás (*1982) se do projektu Den finanční gramotnosti zapojil v roce 2012. Zvyšování finanční gramotnosti u obyvatel považuje za prioritu v boji o zkultivování finančního trhu v ČR. Finančnímu poradenství se věnuje zejména v oblasti Olomoucka, Prostějovska a také na Vysočině ve Žďáru nad Sázavou.

Přehled školitelů

Tomáš Uhlík

Jihočeský kraj

finanční poradce Partners od roku 2010 školitel DFG od roku 2012 Ing. Tomáše Uhlíka, Ph.D. (*30.3.1976) baví předávat nabyté znalosti a zkušenosti, zvláště lidem, kteří poslouchají a jsou aktivní hlavně proto, že ve většině případů by se k těmto informacím ani neměli šanci dostat. Je propagátorem vzdělávání lidí v každém věku, o čemž svědčí celá řada přednášek na různá témata souvisejících s financemi. Je expertem na řešení financování bydlení. Aktivně se zapojil do projektu Den finanční gramotnosti na Prachaticku.

Přehled školitelů

Martin Řehka

Jihočeský kraj

finanční poradce Partners od roku 2011 školitel DFG od roku 2012 Martin Řehka (*1978) se myšlenkou finančního vzdělávání zaobírá již od roku 2010. Motivem k této činnosti byly špatné zkušenosti obyvatel s finančními službami v regionu a téměř nulové možnosti vzdělávání v této oblasti. Vstup do projektu DFG byl tak už jen logickým vyústěním této snahy, která se v současné době setkává s příznivými ohlasy v regionech Strakonice, Prachatice, Písek a České Budějovice. Martin se zaměřuje především na vzdělávání dospělých, kde DFG jakožto nekomerční projekt často probíhá pod záštitou knihoven, škol, úřadů a neziskových organizací. Podle Martina je cílem především předávat obecně platné principy fungování peněz, jako je např. prevence před dluhy, jak nenaletět při koupi pojištění nebo spoření, jaké jsou klamavé obchodní praktiky apod.

Přehled školitelů

Jiří Lesk

Královéhradecký kraj

finanční poradce Partners od roku 2011 školitel DFG od roku 2012 Vysudoval obor Inovační inženýrství na TU v Liberci a do oboru financí přišel díky možnosti využít svůj potenciál a realizovat vlastní invenci a kreativitu. Ztotožnil se s vizí projektu finanční gramotnosti – tedy vzdělávat nejen klienty, ale zároveň děti, ještě před počátkem jejich rozhodování ve světě financí. Toto vnímá jako součást poslání finančního poradenství.

Přehled školitelů

Jan Šťásek

Vychodní Čechy

finanční poradce Partners od roku 2011 školitel DFG od roku 2013 Honza Šťásek  (*1986) se po vystudování regionální geografie a regionálního rozvoje v Brně rozhodl zaměřit více na ekonomii a v Partners našel to, co potřeboval: skvělou službu pro každého člověka bez rozdílu a zároveň možnost kariérního a osobnostního růstu. Z oboru financí mu nejvíce k srdci přirostla oblast investic. Svými znalostmi z oboru financí vás může obohatit ve východních Čechách, na Kutnohorsku a také v Brně, či Praze, kde aktivně působí. Přivedl výuku finanční gramotnosti do menších měst ve východních Čechách a tuto aktivitu hodlá rozšiřovat i do dalších oblastí, kde působí. Záleží mu na tom, aby se lidé o své peníze starali a hlavně, aby se radili s těmi pravými lidmi

Přehled školitelů

Ivana Slezáková

Středočeský kraj, Praha

finanční poradkyně Partners od roku 2011 školitelka DFG od roku 2012 Ivana Slezáková se ve financích se pohybuje celý život, nejdříve jako zaměstnanec, od roku 1997 má ve Vlašimi svoji účetní firmu. Osobním financím se věnuje od roku 2011. Má zkušenosti, praxi, znalosti, odbornost, profesionalitu, práce je i jejím koníčkem – to je to, co na ni klienti dlouhodobě nejvíce oceňují. Jako školitelka projektů DFG chce zvýšit finanční vzdělání dětí i dospělých. Protože ví, že to je cesta k tomu, aby si lidé naučili orientovat v problematice peněz a měli znalosti a dovednosti k tomu, aby byli schopni odpovědně spravovat osobní/rodinný rozpočet.

Přehled školitelů

Michaela Klímová

Jihomoravský

finanční poradkyně Partners od roku 2007 školitelka DFG od roku 2014 Ve financích se pohybuje od roku 1996, dříve jako ředitelka pobočky leasingové společnosti, od roku 2007 se věnuje oblasti osobních financí. Během působení ve společnosti Partners Financial Services postupně prošla všemi úrovněmi poradenských pozic a nyní vede tým profesionálních poradců. Po celou dobu se věnuje klientské práci, buď s vlastními klienty, nebo supervizuje poradenství služebně mladších kolegů. Díky bohatým zkušenostem v péči o finance jejích klientů školení zaměřuje na problematiku z praxe a je schopna pohotově reagovat na dotazy posluchačů. Má dvě děti a díky jim umí přiblížit finanční témata vnímání mladšího publika. Často se setkává s tím, že neznalost finanční problematiky způsobuje lidem nemalé ztráty, a proto přijala možnost účastnit se projektu Den finanční gramotnosti jako výzvu ochránit naši veřejnost před špatnými finančními rozhodnutími.  

Přehled školitelů

Ivana Hundáková

Olomouckým a Moravskoslezký kraj

finanční poradkyně Partners od roku 2008 školitelka DFG od roku 2012 Vystudovala Pedagogickou fakultu na Univerzitě v Hradci Králové. Původní profesí učitelka. V současné profesi je také „učitelka“ se specializací na finanční gramotnost. Ve financích pracuje od roku 2008 převážně v Olomouckém, Moravskoslezském a Jihomoravském kraji. Své zkušenosti z původní profese využívá v projektu Den finanční gramotnosti, do kterého se zapojila v roce 2012.

Přehled školitelů

Úvodní strana >

Projekt DFG

Projekt Den finanční gramotnosti spustila největší finančněporadenská společnost Partners v září 2011 jako reakci na nízkou finanční vzdělanost obyvatel České republiky. Jen finančně gramotný člověk je totiž schopný spravovat své finance zodpovědně a neohrožovat svou existenci zbytečnými dluhy a závazky. Právě zvyšování finanční gramotnosti obyvatel formou publikační a publicistické činnosti a formou veřejných přednášek Školy finanční gramotnosti patří mezi hlavní cíle projektu. Od září 2012 proškolení lektoři Partners zvyšují po celé republice finanční vzdělanost, již odškolili více než 1000 lekcí. Dále se Den finanční gramotnosti zaměřuje na veřejnou diskusi o problémech finanční (ne)gramotnosti obyvatel a dosažení vyhlášení 8. září jako oficiálního Dne finanční gramotnosti.

 

ZAPOJTE SE DO PROJEKTU DEN FINANČNÍ GRAMOTNOSTI A ZAŽÁDEJTE O ŠKOLENÍ LEKCÍ FINANČNÍ GRAMOTNOSTI PŘES FROMULÁŘ NA ÚVODNÍ STRÁNCE 

Jednotlivé lekce jsou následující:

 

Lekce školy finanční gramotnosti pro základní školy - cyklus 4 lekcí

 • Lekce 1 - Základní hospodaření s financemi
 • Lekce 2 - Dobré a špatné úvěry
 • Lekce 3 - Finanční produkty
 • Lekce 4 - Investice v kostce
 

Lekce školy finanční gramotnosti pro střední školy - cyklus 4 lekcí

 • Lekce 1 - Finanční trh a jeho produkty
 • Lekce 2 - Dobré a špatné úvěry
 • Lekce 3 - Tvorba rezerv a důchodová reforma
 • Lekce 4 - Investice v kostce
 

Lekce Školy finanční gramotnosti pro dospělé

 • Lekce 1 - Jak správně na rodinné finance
 • Lekce 2 - Jak se správně pojistit a proč
 • Lekce 3 - Jak správně financovat bydlení
 • Lekce 4 - Jak správně na dluhy
 • Lekce 5 - Jak se zajistit na stáří
 • Lekce 6 - Investice v kostce
 • Lekce 7 - Hra Finance v kapse
 

Lekce DFG-matky na mateřské a rodičovské a rodiče

 • Lekce 1 - Jak finančně zvládnout mateřskou
 • Lekce 2 - Jak naučit potomka hospodařit
 

Škola finanční gramotnosti pro seniory

 • Lekce 1 - Finanční produkty a jak na ně
 • Lekce 2 - Svět financí a senioři


Další informace naleznete zde.

Lekce finanční gramotnosti v rámci projektu Den finanční gramotnosti zdarma školí jednotliví vybraní a proškolení poradci Partners a odborníci Pioneer Investments, partnera projektu. Pokud máte o školení zájem, prosím napište na e-mail dfg@partners.cz nebo volejte zelenou linku Partners 800 63 63 63.

NAŠI PARTNEŘI
Partners penize.cz AFIZ KTP Financial Literacy Competencies for Adult Learners EFPA PEF Wikimedia

Copyright © Den finanční gramotnosti 2011
Webdesign Estetica s.r.o.